Ankara piyano dersi

Tabiattaki tüm güzelliklerin davetine kilitsiz küreksiz olan çocukların, kişiliklerinin şekillenmeye temelladığı senelerde tanıdıkacakları daha bir konuşma aktivitelerinden pozitif olarak etkilendikleri aartıkr. Tüm bu konuşma dalları beyninde hiç şüphesiz, müziğin ayrıcalıklı bir yeri vardır. Çocukların fiziksel, bilişbaskın ve içtimai gelişimleri sinein eğitimciler, erken evetşta edinilen yararlı müzikal tecrübelerin önemini vurgulamaktadırlar.

Çocuğun müzikle kurduğu temas, ana karnında başlayan doğal bir ilişkidir. Valide kalbinin ritmik atışlarını dokuz ay içinde dinleyen bebek, bilhassa duyularının geliştiği son dönemlerinde, annesinin sesinin farklı tonlarına, bunların anlamlarına karşı duygusal bir bağ geliştirir. Müziği duyabilir, annesinin mırıldandığı melodileri teşhisyabilir. Gebeliğin son zamanlarında annesinin söylediği sakin melodileri, doğumundan sonrasında da teşhisdığı ve bunları duyunca sakinleştiği ispat etmiştir.

Dünyadaki her irfanün, kendine özgü ninnileri vardır. Ninni, ana ile bebek beyninde kurulu, müzikal bir duygusal ilgidır. Aynı ölçübile emeklevseldir bile; annenin, çocuğuna, havaın uyumak sinein emniyetli bulunduğunu belirtmesinin bir yoludur. Erken dönemlerde, bebek – ana – ata beyninde kurulacak çalgı bağı, gitgide evetşayacakları duygusal ilişkileri sağlamlamlaştıracaktır. Bebeklikten çısoy çocuk, kendini sağlamlıklı bir yetişkin yapacak etkinliklerle tanışırken, müziğe özel bir ögönen verir. Etrafıyla olan ilişkilerine ve oyunlarına müziği severek ekler. Dış cihan ile ilişkilerinde çalgı, onun sinein yararlı bir iletişim kaynağı haline gelmektedir.

Ülkemizde her zaman savsaklama edilen sistemli ve kapsamı geniş çalgı eğitimi, hak şekillerde çocuklarımıza sunulamadığı sinein, fiziksel ve ruhsal gelişimlerinde önemli bir destekten mahrum lafınmaktadır. Burada, fen bilimleri ve yabancı anahtar üzere derslerin çok önemli bulunduğunu bilici ve konuşma etkinliklerinin çocuğu “derslerinden kızılıkoyacağını” düşünen ana-babaların da, bilgelik eksikliğinden meydana gelen hataları vardır. Musiki eğitiminin, uzun dönemde bilimsel niteliği olan temeları içindeki şaşırtıcı önemiyle alakalı birkaç antraktştırmaya belde verelim:

Ankara piyano kursu

Piyano Kursu ankara

Ankara piyano dersi